Můj první (šílený) couchsurfing
No a proč jsem se vlastně neučila třeba včera? No přeci protože Eurolines CZ měli (myslím, že ještě dokonce pořád mají) valentýnskou akci, tak to bychom nebyly my, abychom si s kamarádkou nekoupily dvě zpáteční jízdenky do Budapešti (jedna za 450 Kč #neberto ).
Takže jak by měl správný medik bez peněz a s minimem času vytáhnout paty z domova? (Kromě toho, že si musí najít čas po zkouškovém.) Určitě si najít nějakou akci na jízdenky/letenky, jako třeba teď, když turistická sezóna ještě není v plném proudu. A pak jet například jen na dva dny někam do Evropy. No ale kde vzít peníze na ubytování? Není třeba! Stačí se registrovat na Couchsurfingu nebo pokud máte nějaký obnos k dispozici tak na Airbnb (zaregistrujte se přes tenhle odkaz a máte slevu 500 Kč!). A všechno jídlo hezky nakrást z ledničky doma, popřípadě nakoupit v supermarketu nějaké trvanlivé nezdravé věci, však to znáte. Pokud máte neomezený obnos peněz tak samozřejmě doporučuji napsat někomu na CS a tam vám určitě někdo rád poradí, jaké restaurace jsou nejkvalitnější apod.
No a teď tedy k naší cestě!
Samozřejmě jsme se po nakoupení tak levných letenek rozhodly, že musíme ušetřit úplně na všem a tak započal náš "budget" výlet. Nejdříve jsme se domluvili s hostitelem na CS, který byl opravdu moc hodný a dokonce nám nabídli výborné jídlo, víno, sprchu, no prostě všechno. Nejzajímavější byla večeře s jeho přáteli, z nichž jedna slečna z Běloruska procestovala již 52 zemí, druhá kamarádka byla z Mexika a třetí z Itálie. Pak pán z Jihoafrické republiky, tímpádem jediná Maďarka byla přítelkyně našeho hostitele (Ital) :D
Na večeři samozřejmě nemohlo být nic obyčejného, podávaly se vegetariánské těstoviny s pestem a jako předkrm ochutnávky soli z různých koutů světa (mají asi 25 různých druhů soli, teda..., znám spoustu sběratelů, ale ještě jsem neviděla nikoho, kdo by sbíral sůl).
Následovala procházka po městě zakončená setkáním s další couchsurferkou, která s námi měla jít na večeři do nějaké dobré restaurace, Tak si stojíme před danou restaurací a najednou přichází asi 35ti letý muž, začíná nás objímat a představuje se jménem "Vivi", o kterém jsme si mysleli, že je holčičí - jako Vivienne. Jenže on to byl Francouz, žijící v Budapešti už druhým rokem (na profilové fotce měl totiž jen svoje kočky). Každopádně byl úplně zlatý a i když nějaké manýry měl zvláštní nakonec za nás zaplatil drahou večeři i s pitím, což jsme vůbec nečekaly a tak jsme si slíbili, že se sejdeme i další den a to už vše zaplatíme my. Jenže to se nemohlo udát bez chybičky samozřejmě.
Dunaj a Markétin most |
Osudné metro s osudnou revizorkou uvnitř |
Už jen dodám, že pokud byste opravdu chtěli zkusit ubytování přes CS, nejdůležitější je, prohlédnout si VÍCE fotografií svého hostitele a hodně si s ním předtím dopisovat ohledně kontaktů (řekněte si o jeho facebook, twitter nebo linkedin, tel. číslo a další informace). Nejdůležitějším bodem jsou "references", to jsou popisky od ostatních uživatelů, kteří poznali daného hostitele a již s ním měli zkušenosti, a tak mu napíšou pozitivní nebo negativní "referenci" na jeho profil. Podle toho, kolik má člověk těchto recenzí se můžete dále rozhodovat, jak moc ověřený uživatel to je. Náš první hostitel (ten Ital) měl 100 referencí (98% pozitivních), takže doporučuji pro první cestu vybrat opravdu co nejvíce ověřeného člověka. Kdyby vás zajímalo něco víc, můžete mi napsat do komentářů, ráda poradím. :)
Mobil se rozhodl udělat jednu dobrou fotku, budova Parlamentu si to zaslouží |